Výlety v Chorvatsku

Plitvická jezera

Plitvická jezera

Když už jedete na dovolenou do Chorvatska, je třeba vědět, jak vyplnit prázdný den. Užít si dovolenou na maximum a zažít dobrodružství i poznat nepoznané.

Kam na dovolenou za dobrodružstvím, za poznáním přírody anebo na výlet s rodinou vám poradíme v následujícím článků.

Kam se vydat za dobrodružstvím

Za dobrodružstvím se můžete se vydat na vyhlídce Kamenjak nad vranským jezerem. Uvidíte zde nádherné jezero a krásné pobřeží. Výlet trvá asi hodinu a určitě stojí za to, jej prožít.

Vydat se může také do národního parku Plitvická jezera, která jsou zařazena do seznamu UNESCO. Uvidíte zde nádherné vodopády i jezera. Projet si můžete celý areál o rozloze 20 000 ha lodí nebo autovláčkem. Výlet je asi na 4 až 8 hodin.

Nádherné vodopády národního parku Krk naleznete u Šibeníku. Kromě vodopádů zde uvidíte i jezera, můžete se plavit po lodí anebo si projít naučné stezky. Vidět zde můžete také klášter, kostel i muzeum. Prohlídka národního parku vám zabere asi 8 hodin. Podle délky zvolené trasy.

Nejenom Diokleciánův palác

Co se takhle vydat do historického města, zapsaného na seznamu UNESCO. Které to je? Je to Trogir, město plné katedrál, hradeb, paláců a jiných kulturních památek. Prohlídka města vám zabere 2 až 4 hodiny.

Za zmínku stojí také Diokleciánův palác ve Splitě. Vidět zde můžete jak historické náměstí, katedrály, kostely tak i další kulturní památky.

Udělejte si výlet na vrcholy Sveti Jure a Vošac na Biokovu ve střední Dalmácii. Nádherný výhled do okolí i televizní věž jen tak někde nepotkáte.

Zadar, aneb zvučné mořské varhany

Malebné městečko Zadar by rozhodně nemělo uniknout pozornosti každého turisty. Za zmínku stojí prohlídka tzv. mořských varhan, které při menším vlnobití hrají zvučné tóny. Nachází se hned vedle přístavu.

Crikvenice, aneb mořské akvárium pro děti i dospělé

Pokud hledáte tip na výlet pro celou rodinu, pak by vás měla zajímat Crikvenica, která nabízí k podívání mořské akvárium v centru města. Uvidíte zde desítky druhů ryb i rybiček, které žijí v moři. Pokud si toužíte domů přivést nějaký suvenýr, pak si zde můžete zakoupit a legálně přivést domů nějaké mušličky.

Všechny práva vyhrazena ExtraChorvatsko.cz